Dr. Ümit Seçkin

Dr. Ümit Seçkin’in kişisel sitesine gitmek için tıklayın

Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi mezunu olan Seçkin, lisans eğitimini tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede uluslararası lojistik ve deniz ulaştırma bölümünde master yapmıştır.

Türkiye’de “Adr – Tehlikeli Madde Taşımacılığı” ile ilgili ilk kez yayımlanan tezi ile master programını bitirmiştir.

Sabancı gıda, Vestel gibi Türkiye’nin önde gelen uluslararası firmalarında lojistik ve dış ticaret departmanlarında çalıştıktan sonra halen İstanbul Arel Üniversitesi’nde lojistik ve dış ticaret alanlarında dersler vermektedir.

Bunun yanı sıra lojistik ve tehlikeli madde taşımacılığı konusunda “doktor” unvanına sahip olarak, akademik alanda yapılan çalışmalara önderlik etmekte ve aynı konuda firmalara seminerler vermektedir.

Aynı zamanda havayolu tehlikeli madde taşımacılığı IATA DGR uzmanlık sertifikası sahibi ve ulaştırma bakanlığı mesleki yeterlilik eğitmenidir.

Ümit Seçkin, Türkiye’de ilk kez yayınlanan “Tehlikeli Madde Lojistiği” adlı kitabın yazarı olarak, dış ticaret uygulamalarında tüm dünyaca kullanılan teslim ve ödeme şekilleri gibi kuralların belirleyicisi konumundaki ICC (Milletlerarası Ticaret Odası) üyesidir.